Grzejniki do małej łazienki

Wielu z nas ma niewielkie łazienki. Jest to problem zwłaszcza w mieszkaniach w blokach, gdzie łazienki często projektowane są jako skrajnie małe pomieszczenia. Pół biedy na nowoczesnych osiedlach budowanych obecnie, gdzie często łazienka otrzymuje już odpowiedni do wielkości pomieszczenia grzejnik łazienkowy elektryczny. Jednak co mają powiedzieć ludzie, którzy mieszkają w blokach budowanych jeszcze za minionego ustroju, gdzie do łazienek zakładano kaloryfery żeliwne? Tutaj problem naprawdę potrafi być duży, bo taki grzejnik zajmuje sporo miejsca, którego i tak jest jak na lekarstwo.

Aby móc wybrnąć z tej sytuacji i nie musieć pozbywać się grzejnika całkowicie – bo ten przecież może być w pewnych sytuacjach przydatny – na rynku wybrać możemy specjalne rodzaje kaloryferów przeznaczone właśnie do małych łazienek. Są to konstrukcje typu drabinka, a więc kaloryfer który zajmuje powierzchnię wyłącznie na ścianie, natomiast nie wystaje do wewnątrz pomieszczenia. Mamy więc dwie pieczenie na jednym ogniu, gdyż możemy suszyć ręczniki w łatwy sposób, a jednocześnie nie tracimy bezcennego miejsca w łazience.

Montaż takiego grzejnika wcale nie jest trudny. Wystarczy wykorzystać istniejące gałązki z instalacji centralnego ogrzewania, adaptując je tak by sięgnęły do wlotu i wylotu z kaloryfera. Musimy tylko uzgodnić ze spółdzielnią kiedy instalacja jest opróżniona z wody i można przeprowadzać pracę typu wymiana kaloryferów. Wymiana jest prosta i można dokonać jej samodzielnie, jeśli jednak nie czujemy się na siłach, to niewielkim kosztem wstawi nam go hydraulik lub pracownik spółdzielni mieszkaniowej.